خدمات تولید

توانایی های گسترده ی مجتمع صنایع کارتن و بسته بندی سپهراد در زمینه ی تولید انواع بسته بندی ها ی کارتنی و مقوایی با گستره ی وسیع جنس و ابعاد و نوع چاپ، به این مجموعه توانایی خدمت رسانی به انواع کارخانجات و صنایع تولیدی با محصولات متفاوت را داده است

در حال حاظرمجتمع صنایع کارتن و بسته بندی سپهراد با ظرفیت تولید سالیانه 6500 تن محصول، توانایی تولید طیف وسیعی از محصولات با جنس کارتن و مقوا را دارا میباشد شامل :

1: انواع جعبه های کارتنی عادی، دایکاتی و لمینه با چاپ افست چهار رنگ در ابعاد حد اقل عرض 30سانتی متر در طول 40سانتی متر و حداکثر عرض 140 سانتی متر در طول 160 سانتی متر با تنوع جنس انواع ورق های:

الف. سینگل کلاس ,F , E , B , C, A با روکش های سفید و یا قهوه ایی کرافت و مقوا با چاپ افست 4 رنگ و پوشش ورنی،uv ، uv موضعی، سلفون براق، مات (حرارتی و چسبی)

ب. ورق های 3 لایه کلاس F , E , B , C , A با روکش های سفید و یا قهوه ایی کرافت و مقوا با چاپ افست 4 رنگ و پوشش ورنی،uv ، uv موضعی، سلفون براق، مات (حرارتی و چسبی)

ج. ورق های 5 لایه کلاس (B,F) (C,F) (E,F) (A,B) (B,F) (A,E) (B,C) (C,E) (B,E) با روکش های سفید و یا قهوه ایی کرافت و مقوا با چاپ افست 4 رنگ و پوشش ورنی،uv ، uv موضعی، سلفون براق، مات (حرارتی و چسبی)

2: تولید انواع کارتن های عادی و دایکاتی با چاپ 3 رنگ در ابعاد حد اقل عرض 30سانتی متر در طول 40سانتی متر و حداکثر عرض 185 سانتی متر در طول 270 سانتی متر به عنوان بسته بندی های فوق بزرگ با تنوع جنس انواع ورق های:

الف. 3لایه کلاس F , E , B , C , A با روکش های سفید و یا قهوه ایی کرافت و مقوا با چاپ افست 4 رنگ و پوشش ورنی،uv ، uv موضعی، سلفون براق، مات (حرارتی و چسبی)

ب. ورق های 5 لایه کلاس (B,F) (C,F) (E,F) ( (A,B) (B,F) (A, (B,C) (C,E) (B,E) با روکش های سفید و یا قهوه ایی کرافت و مقوا با چاپ افست 4 رنگ و پوششورنی،uv ، uv موضعی، سلفون براق، مات (حرارتی و چسبی)

ج. ورق های 7 لایه کلاس (C,B,E) (C,B,F) (E,B,C) (E,B,F) و … با روکش های سفید و یا قهوه ایی کرافت و مقوا با چاپ افست 4 رنگ و پوشش ورنی،uv ، uv موضعی، سلفون براق، مات (حرارتی و چسبی)

3:تولید انواع جعبه های مقوایی پشت طوسی (Grey Back Box) و پشت سفید (ایندربرد (Ivory Board Paper) ) با گرماژ حد اقل 135 گرم و حد اکثر 450 گرم با روکش مقوا با چاپ افست 4 رنگ و پوشش ورنی،uv ، uv موضعی، سلفون براق، مات (حرارتی و چسبی)

در ادامه به توضیح مختصر توانایی های گسترده ی مجتمع صنایع کارتن و بسته بندی سپهراد می پردازیم.

چاپ فلکسو:

چاپ فلکسو روشی برای چاپ برا پایه ی استفاده از کلیشه هایی از جنس ژلاتین با قابلیت انعطاف است. این روش در اصل نوع امروزی و تکامل یافته ی روش چاپ لتر پرس است که در آن از حروف و برجسته ی فلزی برای چاپ استفاده می شده است.

روش فلکسو بواسطه ی گستره ی عظیم کاربرد در چاپ بر روی انواع سطوح به یکی از پرکاربرد ترین روش های چاپ تبدیل شده است.

این روش در چاپ بسته بندی محصولات غذایی، کتاب ها و مجلات، صنعت کاغذ دیواری، چاپ بر روی سطوح پلاستیکی و موارد متعدد دیگر کاربرد دارد.

فلکسوگرافی روش چاپی مستقیم است به این معنی که به هنگام چاپ کلیشه آغشته به مرکب در تماس مستقیم با سطح چاپ شونده تصویر را بر روی آن منتقل می‌کند

در این روش کلیشه برجسته‌ و منعطفی که به عنوان لوح چاپ در این روش استفاده می‌شود از لاستیک قالب‌گیری شده یا مواد فتوپلیمری که نواحی تصویری در آنها بالاتر از نواحی غیر چاپی است ساخته شده است. روش‌های آنالوگ یا دیجیتال هر دو می‌توانند برای ساخت این کلیشه‌ها به کار گرفته شوند.

چاپ لمینت

چاپ لمینت روشی است که معمولا در تولید بسته بندی های لوکس و فانتزی و دارای طراحی های گرافیکی سطح بالا استفاده می شود

در این روش ابتدا طرح گرافیکی توسط چاپ افست بر روی ورقی از مقوا چاپ شده و سپس ورق مقوا با روش چسبی ( استفاده از چسب سیلیکات ) و یا روش حرارتی به بر روی ورق کارتن چسبیده و سپس روند تولید بسته بندی ادامه پیدا می کند.

در ادامه برای ایجاد مقاومت بیشتر و زیبایی هرچه تمام تر بسته بندی از پوشش های محافظتی مختلفی بر روی محصول استفاده می شود

1 – سلفون:

سلفون پوشش نازکی از پلاستیک است که در نهایت بر روی سطح خارجی محصول چسبانده می شود. سلفون ها انواع مختلفی دارند شامل سلفون های: مات، براق، طرح دار، مخملی و …

پوشش سلفون موجب استقامت بیشتر بسته بندی و حفاظت از آن در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت و یا صدمه های احتمالی می شود.

سلفون کشی به دو شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و به دو روش حرارتی و سرد انجام می شود که روش حرارتی به جهت استفاده از حرارت باعث کیفیت بالاتر در سلفون کشی می شود.

سلفون حرارتی

همانگونه که از نامش مشخص است با استفاده از حرارت به سطح کار می چسبد می شود. سلفونی که برای در روش حرارتی استفاده می گردد، خود دارای چسب می باشد که بعد از رسیدن به سیلندر داغ دستگاه، چسب موجب چسبیدن به کار می گردد و به وسیله حرارت به کار می چسبد . این نوع سلفون به لحاظ کیفیت بهترین نوع می باشد حبابی روی کار نمی ماند.

سلفون سرد

نوعی از سلفون است که در آن، در دستگاه چسب سرد داخل مخزن وجود دارد که سلفون خام از روی نوردی که داخل آن مخزن در حال چرخش است عبور می کند و سلفون توسط آن آغشته به چسب شده و بر روی محصول می چسبد

2 پوشش UV

پوششUV در واقع طیفی از امواج الکترومغناطیس است که دارای سطح انرژی بالایی هستند که این اشعه برای خشک کردن رنگ های چاپ و پوشش های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. آنچه که به نام پوشش UV معروف است در واقع پوشش خاصی است که تنها با تابانیدن اشعه ی UV خشک می شود. مرکب و پوشش هایی که با سیستم UV خشک می شوند بدون بو هستند و پس از خشک شدن روی هم نمی چسبد.

اگر بخواهیم برخی از دلایل استفاده ی گسترده از روش های UV و مزایای استفاده از پوشش های UV را مطح کنیم میتوانیم به مواردی اشاره کنیم مانند:

1 خشک شدن آنی مرکب
2 امکان انجام عملیات پس از چاپ
3 به حداقل رساندن پشت زدگی محصولات چاپی
4 پایداری و ثبات سطح چاپی
5 افزایش مقاومت مرکب در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی

پوشش های UV در دو نوع براق و مات مورد استفاده قرار می گیرند که نوع مات آن بدلیل هزینه ی بالا و زمان بر بودن پروسه ی اجرای پوشش کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

2 روش عمده ی اجرای پوشش UV امروزه مورد استفاده قرار میگیرد که به شکل کوتاهی به آنها اشاره می کنیم.

اجرای پوشش UV به روش سیلندری تخت:

در این روش کاغذ از توری سیلک اسکرینی که حاوی مواد uv و یا از غلطک uv بدون هیچ فیلتری رد می شود که تمام کاغذ آغشته به uv می شود پس از این مرحله از خشک کن uv عبور می کند و در انتها کاغذ به صورت تمپلات براق می شود.

اجرای پوشش UV به روش یووی موضعی برجسته:

در روش یووی موضعی، کاغذ از زیر توری سیلک اسکرینی که محتوی مواد یووی است، رد می شود و با توجه به فیلم لیتوگرافی، محل های خاصی که باید بر روی آن UV قرار می گیرد، شابلون گذاشته می شود که بعد از کشیدن یکبار و رفتن زیر خشک کن، uv بر روی محل مورد نظر کشیده می شود.

در این روش کلیشه مجزا بر روی سطح چاپ شده قرار می گیرد و برخی از نقاط چاپ را مشخص و برجسته تر می کند. این لایه برجسته باعث می شود که حالت سایه روشن و براق برروی سطح دیده شود که باعث افزایش جلوه های بصری و زیبایی بیشتر بسته بندی می گردد.

از این روش برای برجسته سازی نام برند،طرح لوگو و ایجاد سایه روشن در اجرای طرح استفاده می شود.

3- ورنی:

یکی از روش های پوشش روی سطوح چاپی و ایجاد جذابیت و براقیت در کار و نیز بالا بردن طول عمر و استحکام در محصولات چاپی استفاده از ورنی در فرایند چاپ می باشد که با بهره گیری از چاپ افست این امر میسر شد.

با توجه به نوع مواد مصرفی و سیستم های چاپ مختلف، نوع ورنی مورد استفاده در آنها متفاوت است به همین علت ورنی دارای انواع متفاوتی است مانند: ورنی گرم، ورنی سرد و ورنی که در صنایع بسته بندی از آن استفاده می شود.

ورنی گرم:

در این روش محصول چاپی را به روش سیلک اسکرین پوشش می دهند. از این شیوه برای پوشش روی جلد کتاب، کاتالوگ، برشور، جعبه های بسته بندی مانند دستمال کاغذی و … استفاده می شود.

شیوه کار به این صورت است که از مناطقی از سطح چاپی که قرار است ورنی زده شود فیلم گرفته شده و عملیات انتقال آن به سطح چاپی مثل تمامی چاپ های دیگر انجام می شود با این تفاوت که به جای استفاده از مواد شفاف و بی رنگی به نام ورنی استفاده می کنند.

ورنی سرد:

با این روش فقط به محصول چاپی یک پوشش داده می شود و هیچ گونه درخشندگی یا جلا به محصول چاپی داده نمی شود و فقط موجب تثبیت رنگ آن می گردد که معمولا با چاپ افست این کار انجام می شود و به دو روش صورت می گیرد:

روش اول:

در این روش برای این که در یک مختصات خاص از محصول چاپی بخواهیم ورنی بزنیم یک پلیت جداگانه تهیه کرده و مانند یک رنگ تفکیکی چاپ عمل می کنیم. در این روش همانند چهار رنگ اصلی از اصل تضاد آب و چربی در چاپ افست پیروی می کنیم، یعنی محلول رطوبت دهی دستگاه افست مانند چهار رنگ اصلی وظیفه رطوبت دهی خود را انجام می دهد.

روش دوم:

در این روش کلیه سطح چاپی به ورنی آغشته می شود. بدین ترتیب هر پلیتی که دارای تنپلات کامل باشد می تواند انتقال ورنی را انجام بدهد. بنابراین نیازی به رطوبت دهی نیست و می توان در این مرحله آب دستگاههای چاپ را حذف کرد و به همین خاطر به روش < بدون آب > معروف است.

انتقال ورنی با روش چاپی برجسته < لترپرس > : در این شیوه به علت نوع تکنولوژی به کار رفته شده در انتقال مواد انتقال دهنده به سطح چاپی می توان میزان بیشتری نسبت به روش بدون آب ، ورنی به سطح چاپ انتقال داد.