طراحی بسته بندی

بسته بندی محصولات همواره اولین نقطه‌ی ارتباطی مشتری با محصول شما است. این به معنی آن است که یک بسته بندی زیبا می‌تواند یک نفر را ترغیب کند تا بابت محصولی که قبلاً در مورد آن نشنیده است یا هیچ اطلاعاتی از عملکرد و کیفیت آن ندارد ، پول بپردازد. بنابراین طراحی بسته بندی محصولات شما می‌تواند یکی از مهم‌ ترین دلایل موفقیت تولید یک محصول جدید یا راه‌ اندازی مجدد یک خط تولید از کار افتاده باشد.
اولین وظیفه‌ی یک بسته بندی محافظت از محصولی است که درون آن است. بسته بندی باید به‌اندازه‌ی کافی مستحکم و قابل ‌اطمینان باشد تا کار را برای نگهداری و توزیع آسان کند. ضمن آن ‌که موظف است اطلاعات لازم را در مورد آنچه درون خود دارد به مشتریان بدهد، هم‌چنین به موضوع رقابت با قفسه‌هایی که پر از محصولات مشابه است نیز توجه داشته باشد.

برای داشتن یک بسته بندی خوب باید چه کرد؟
هر بسته بندی از المان های متفاوتی شمال طرح،رنگ،شکل و فرم، جنس، ابعاد و شخصیت برخوردار است که هر کدام به تنهایی و در عین حال ترکیب این المان ها در کنار هم باعث ایجاد احساسات و واکنش هایی در مخاطب می شوند.
در طراحی بسته بندی محصول باید به این نکات توجه داشت تا بسته بندی طراحی شده بتواندباعث تاثیرگذاری هرچه بیشتر و ایجاد انگیزه ی استفاده از محصول شود و در عین حال بعنوان یک محافظ مناسب و کامل ایفای نقش کند.

تیم طراحی مجتمع صنایع کارتن و بسته بندی سپهراد با استفاده از کادری خلاق، متخصص و با تجربه در زمینه ی طراحی انواع بسته بندی در حال ارائه ی خدمت به مشتریان مجموعه می باشد. تیم طراحی مجتمع سپهراد با وجود شناخت و تخصص کامل در حوزه های روانشناسی فروش، تکنیک های طراحی و روند تولید بسته بندی همواره در تلاش برای ارائه ی بهترین خدمات به مشتریان بوده و در این مسیر موفقیت های قابل توجهی نیز کسب کرده است.